Nieapetyczna woda – czy to możliwe?

Nieapetyczna woda – czy to możliwe?

Jak wszyscy dobrze wiemy picie wody jest zdrowe dla naszego organizmu, oczyszcza go i gasi pragnienie. Jednak wielu z nas zastanawia się czy posiada ona smak i okazuje się, że tak bowiem nasze zmysły potrafią wyczuć więcej niż mogłoby się wydawać.

Jak rozpoznać smak wody?

Osoby, które piją wodę na co dzień potrafią doskonale określić, który gatunek lubią najbardziej, a za jakim nie przepadają. Błędnym jest zatem myślenie, że każda woda pachnie i smakuje tak samo, ponieważ każdy jej rodzaj ma swój zupełnie odmienny charakter. Jednak ta nieumiejętność rozpoznania przez niektórych smaku wody może być spowodowana tym, że ten najbardziej naturalny napój ciężej jest niekiedy opisać niż wino czy kawę, które posiadają wyrazisty smak.

W celu łatwiejszego rozpoznania smaku i zapachu wody warto połączyć zmysły. Postaraj się zatem zjednać wrażenia zapachowe i smakowe. Inaczej z pewnością odbierzesz w smaku wodę mineralną oraz źródlaną. Na odczucia kubków smaków wpływ ma także region, z którego pochodzi napój, czego idealnym przykładem są o wiele bardziej wyraziste wody pochodzące z uzdrowisk, bogate w minerały.

Czynniki wpływające na smak wody

smak wodyZ pewnością warto wiedzieć, że na aromat napoju wpływa kilka czynników. Do jednych z nich należy temperatura, która gdy jest zbyt niska powoduje utratę walorów smakowych. Jednak nie należy bać się schłodzić wody przed podaniem. Gazowana najlepiej bowiem smakuje serwowana w temperaturze od czterech do sześciu stopni Celsjusza, a niegazowana w okolicach ośmiu stopni. Warto zadbać także o sposób w jaki podajemy wodę. Według wytrawnych koneserów najlepiej odbieramy tą serwowaną w szklankach niż tą pitą prosto z butelki. Według hydrosommelierów, a więc osób zajmujących się określaniem smaku jakiego dostarcza woda, najważniejszym zmysłem jest węch. Uważają oni, że najlepiej zapach wyczuwa się o poranku kiedy to zmysł powonienia nie jest zmęczony.

Filtr poprawiający walory smakowe i zapachowe

Wiele korzyści może przynieść używanie filtra multifunkcyjnego eVOLUTION, który zdecydowanie poprawia walory smakowe jak i zapachowe wody bez nieapetycznego smaku oraz zmiany zapachy czy koloru. Dodatkowo zabezpiecza on skórę przed podrażnieniami oraz zapewnia miękkie i lśniące włosy. Stosowanie takiego filtru daje możliwość uzyskania miękkiej wody bez szkodliwego żelaza i manganu w trosce o bezpieczeństwo swoje i rodziny. Dzięki wbudowanemu w filtr modułowi WiFi można korzystać z urządzenia za pomocą smartfona lub tabletu.

Woda choć należy do jednych z najbardziej codziennych napojów ma założony smak i zapach, na który wpływa wiele czynników niedostrzeganych najczęściej przez przeciętnego konsumenta. Interesując się mocniej tym tematem można odnaleźć gatunek, który najbardziej pasuje do kubków smakowych, a także poprawić jej smak z pomocą dostępnych na rynku filtrów.