Woda a zdrowa skóra - jak nawilżać ciało od wewnątrz

Woda a zdrowa skóra – jak nawilżać ciało od wewnątrz?

Picie wody jest niezwykle ważne. Wpływa na ogólny stan całego organizmu – w tym na wygląd i kondycję skóry. Niemożliwe jest posiadanie pięknej i gładkiej cery bez dbania o nawodnienie. Jak utrzymać zdrową skórę i codziennie pić odpowiednie ilości wody, aby nie dopuścić do odwodnienia?

Niedobór wody i jego wpływ na cerę

Choć mogłoby się wydawać, że wypijanie odpowiednich ilości wody każdego dnia nie powinno stanowić problemu, w rzeczywistości wiele osób przyjmuje za mało płynów. Negatywne konsekwencje takiego stanu rzeczy obejmują m.in. brzydki wygląd cery. Skóra staje się zaczerwieniona i sucha. Bez nawilżania ciała od wewnątrz, nawet stosowanie najlepszych kosmetyków nie przyniesie oczekiwanych efektów. Osoby pijące zbyt małe ilości wody mogą zmagać się z nasileniem trądziku, zwiększoną podatnością na powstawanie podrażnień, spadkiem zdolności regeneracyjnych, a także większym narażeniem na oparzenia słoneczne. O odpowiednią podaż wody warto dbać w szczególności w okresie letnim, kiedy ciało jest najbardziej narażone na oddziaływanie różnych czynników mogących jeszcze bardziej pogarszać kondycję skóry, należy do nich m.in. klimatyzacja, wysokie temperatury czy narażenie na promieniowanie UV. 

Korzyści wody dla skóry

Pielęgnacja skóry poprzez picie wody może przynieść zadowalające efekty i zastąpić skutecznie wiele skutecznych kosmetyków. Nawodniona skóra stanie się gładka i świeża, a jest to możliwe m.in. dzięki dotlenieniu komórek i pobudzeniu mikrokrążenia. Woda pobudza regenerację naskórka i zmniejsza widoczność ewentualnych podrażnień. Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, ile jest korzyści wody dla skóry. Mimo tego duża część społeczeństwa ma problem z systematycznym nawadnianiem organizmu. Jednym ze sposobów, które mogą pomóc w radzeniu sobie z tym problemem, jest zainwestowanie w filtr do wody. Dzięki temu można będzie po prostu nalewać sobie wody do szklanki prosto z kranu. Nie ma wygodniejszej i prostszej opcji!

Woda, a zdrowa skóra – jak nawilżać ciało od wewnątrz?

W celu nawilżania ciała od wewnątrz można pić zarówno wodę mineralną, jak  i tę przefiltrowaną – prosto z kranu. Zakup dobrego systemu filtrującego to niemała inwestycja, jednak w przyszłości eliminuje konieczność kupowania wielu plastikowych butelek – dzięki skorzystaniu z tego rozwiązania można nie tylko zadbać o cerę, ale również o środowisko.

Niezwykle ważnym czynnikiem związanym z nawilżaniem ciała od wewnątrz jest też dbanie o dietę. Powinny znaleźć się w niej wszelkie niezbędne minerały, witaminy i inne składniki odżywcze. Tylko prawidłowo odżywiona skóra będzie w stanie spełniać swoje funkcje ochronne. Niedobór witamin może zaburzać funkcjonowanie mechanizmu ograniczającego utratę wody przez skórę. Nawet picie optymalnych ilości wody nie będzie skuteczne gdy płaszcz wodno-lipidowy będzie słaby i nie zapewni cerze ochrony. 

Picie wody jest niezwykle ważne dla skóry! Osoba dorosła powinna wypijać minimum 1,5 litra w ciągu dnia. Zapewnienie organizmowi nawodnienia sprawi, że cera będzie gładka, elastyczna, jędrna i mniej narażona na powstawanie zmarszczek oraz różnych niedoskonałości.