Woda zbawieniem dla alergików

Woda zbawieniem dla alergików

Osoby cierpiące na alergię muszą codziennie stawiać czoła swojej chorobie. Z pewnością nie jest to zadanie łatwe, zwłaszcza w okresie wiosenno-letnim, gdy dookoła unoszą się pyłki. Niewiele osób wie jednak o tym, że zbawieniem dla alergików może być… woda! Jak to możliwe? Odpowiedź na to pytanie prezentujemy w poniższym artykule.

Zbawienny prysznic

To rozwiązanie może wydać się wielu osobom banalne, ale jest naprawdę skuteczne! Prawdziwym ukojeniem dla alergika może być po prostu… prysznic! Jeśli wracasz do domu psikając i kaszląc, uciekasz przed pyłkami i nie wiesz, jak sobie z tym poradzić, po prostu idź do łazienki. W ten sposób zmyjesz z siebie wszystkie zabrudzenia także te niewidoczne gołym okiem, co przyniesie prawdziwą ulgę Twojej skórze. Ważne jest także, aby regularnie prać pościel w ciepłej wodzie, szczególnie gdy często wietrzy się pokój – to prosty sposób na pozbycie się alergenów.

Nawodnij swój organizm!

Tylko 44% Polaków przyznaje, że pije wodę codziennie, chociaż i tak w małych ilościach. Większość osób uważa, iż należy po nią sięgnąć tylko wtedy, gdy odczuwa się pragnienie, jednak najczęściej w takich sytuacjach wybierają nie czystą wodę, lecz na przykład kawę lub co gorsza – słodkie kolorowe napoje, które w swoim składzie mają bardzo dużo cukru. Warto wiedzieć, że kawa, herbata czy też napoje alkoholowe gaszą pragnienie tylko na chwilę – ich działanie opiera się bowiem na pobudzaniu układu nerwowego, co w efekcie prowadzi do odwodnienia! Właśnie dlatego osoby, które są uzależnione od tych używek szybciej się męczą, mają problemy ze zdrowiem i mniejsze zdolności regeneracyjne. Według badań, dorosły człowiek powinien wypijać około 2 litrów wody dziennie! To pozwoli na uzupełnienie jej strat spowodowanych codziennym funkcjonowaniem. Szczególnie alergicy docenią odżywcze działanie wody, która pozwoli na prawidłową pracę organizmu, a także nawilży suche gardło będące skutkiem uporczywego kaszlu.

Pij tylko oczyszczoną wodę

woda dla alergikówWarto pamiętać, że woda płynąca z kranu nie zawsze jest dobrym sposobem na ugaszenie pragnienia, często może być niezdatna do picia. Francuski uczony Ludwik Pasteur powiedział: “Człowiek wypija 90% swoich chorób”. Co można znaleźć w nieoczyszczonej wodzie? Rtęć – substancja niszcząca mózg, układ nerwowy człowieka, a także wątrobę. Jest ona szczególnie niebezpieczna dla małych dzieci oraz kobiet w ciąży. Z kolei ołów to czynnik rakotwórczy, kumulujący się najczęściej w kościach, powodujący także nadciśnienie i anemię. Kadm, czyli związek chemiczny, który może pojawić się w kranie z powodu skorkowacenia sieci wodociągowej. Powoduje on zmiany chorobowe w kościach, wątrobie, nerkach, trzustce i tarczycy. Co zatem zrobić, aby dostarczać organizmowi odpowiednich ilości wody, przy jednoczesnym braku szkodliwych substancji? Dobrze jest pomyśleć nad filtrem do wody, który zagwarantuje, że to, co będziemy pić to jedynie samo zdrowie.

Woda to źródło życia, najlepszym tego dowodem jest fakt, że to właśnie z niej w ok. 80% składa się organizm ludzki. Nie można zatem zapominać o dostarczaniu odpowiednich jej ilości, zwłaszcza gdy jest się alergikiem.