Żółta woda w kranie – jak temu zaradzić?

Żółta woda w kranie – jak temu zaradzić?

Jeśli woda lecąca po odkręceniu kranu przybiera żółty kolor, warto jest zastanowić się, co może stanowić źródło problemu. Chociaż wskazane zjawisko niekoniecznie będzie zagrożeniem dla naszego zdrowia, zdecydowanie wpłynie na nasz komfort, dlatego warto zastanowić się co powinniśmy w takiej sytuacji zrobić.

Żółta woda w kranie. Skąd się bierze?

Żółty kolor wody lecącej prosto z naszego kranu bez wątpienia nie wygląda zachęcająco! Szczególnie, że wraz z tego typu zabarwieniem w parze idzie także metaliczny smak oraz nieprzyjemny zapach, który wielu z nas odrzuca. Za wskazaną sytuację zazwyczaj odpowiada awaria rurociągu, lecz jeśli zjawisko utrzymuje się przez dłuższy czas może wiązać się z powstałym w powstałym naszych rurach osadem. Gdy problem pojawił się znienacka, warto jest skontaktować się ze specjalistą, dzięki czemu dowiemy się, czy spożywanie wody lecącej z kranu będzie stanowić pewnego rodzaju zagrożenie dla naszego zdrowia. Żółta woda często leci na przykład w domkach letniskowych lub różnego rodzaju miejscach, z jakich korzystamy tylko sezonowo, czego powodem jest zastój płynu w nieużywanej instalacji. Co robić w takiej sytuacji: czy taką wodę możemy bez przeszkód spożywać?

Brudna woda w kranie a życie codzienne

Teoretycznie zakłada się, że żółty kolor wody płynącej z naszego kranu nie musi oznaczać, że nie nadaje się ona do normalnego spożycia. Wielu z nas będzie odrzucała jednak nie tylko jej barwa, lecz również smak czy zapach, które utrzymują się często nawet po przegotowaniu płynu. Zabarwienie zazwyczaj mówi nam o obecności naturalnego śluzu nazywanego też filmem biologicznym lub różnego rodzaju związków żelaza. Warto dodać, że żółty może wiązać się z dużą twardością płynu, co przekłada się na jakość naszego codziennego życia. Skutki korzystania z takiej wody zobaczymy bardzo szybko: ciężej będzie nam się sprzątało, a sprzęty AGD zaczną ulegać szybszemu zniszczeniu. Może także zmieniać się smak potraw przygotowanych z jej użyciem, a my po kąpieli zaczniemy zauważać, że nasza skóra czy włosy są w zdecydowanie gorszej kondycji.

Uzdatnianie wody gwarancją zadowolenia!

Wyjściem z tej niewątpliwie trudnej sytuacji może być uzdatnianie wody. Niesie ono za sobą wiele korzyści. Dobrze przefiltrowany płyn jest zdecydowanie smaczniejszy, nie wpłynie też na jakość przyrządzenia naszych ulubionych dań. W przypadku, gdy woda z ujęcia jest niezadowalającej jakości lub też posiadamy problem z instalacją rur, warto jest zaopatrzyć się w filtr. Dzięki niemu jesteśmy w stanie szybko pozbyć się wszelkich zbędnych składników, oddziałując w ten sposób na smak i zapach wody. Jest to świetna inwestycja, która zdecydowanie pozwoli nam zapobiec chociażby pojawianiu się osadu na sprzętach AGD, a także poprawi naszą ogólną kondycję!

Przefiltrowana woda bez wątpienia wpłynie na wiele aspektów naszego życia. Korzystanie z żółtego płynu o specyficznym zapachu zdecydowanie nie należy do najprzyjemniejszych, dlatego warto jest walczyć z takim problemem.