Czy warto kupić filtr do wody? Podstawowe informacje dla początkującyc

Czy warto kupić filtr do wody? Podstawowe informacje dla początkującyc

Dbałość o ekologię stała się w ostatnim czasie elementem codzienności wielu osób. Filtrowanie wody to jeden z doskonałych sposobów na zatroszczenie się o ochronę środowiska. Jak działają nasze filtry do wody i jakie korzyści wynikają z ich użytkowania?

Jak działa filtr do wody?

Uzdatniacze i zmiękczacze są coraz chętniej wybierane. Choć jedną z głównych przyczyn jest oczyszczanie wody pitnej, ze stosowania filtrów wynikają też inne korzyści. Usunięcie jonów wapnia i magnezu może m.in. poprawić stan skóry oraz wpłynąć pozytywnie na jakość pranych ubrań. W celu oczyszczania wody oraz jej zmiękczania stosuje się filtry do wody. Nasza firma oferuje różne rodzaje tego typu urządzeń, a każde z nich działają na nieco innych zasadach. Ich cechy wspólne to przede wszystkim poprawa smaku i zapachu wody pitnej. Wszystkie rodzaje filtrów do wody usuwają z niej bakterie i wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia, dzięki czemu jest ona w pełni bezpieczna do picia. 

Rodzaje filtrów do wody — który z nich warto wybrać?

W naszym asortymencie znajdują się różne rodzaje filtrów do wody. Wśród nich wyróżniamy m.in.: 

  • Filtr mechaniczny — podstawowy typ filtrów do uzdatnia wody w domu. Są wytrzymałe i efektywnie usuwają zanieczyszczenia.
  • System mikrobiologiczny — redukuje ilość ołowiu, eliminuje smak chloru, bakterie, wirusy i lotne związki organiczne. 
  • System odwróconej osmozy — usuwa bakterie i metale ciężkie, ale woda filtrowana przy jego użyciu zawiera małe ilości minerałów. Przy jego stosowaniu należy więc dbać o zbilansowaną dietę. 
  • Filtr odżelaziający — usuwa z wody nadmiar manganu, siarkowodoru oraz rdzy, a także koryguje pH wody. Warto wybrać ten rodzaj filtru jeżeli w wodzie pojawiają się rdzawe zacieki.  
  • Multifunkcyjny filtr do wody — jest najbardziej uniwersalny. Usuwa z wody jony amonowe, zmniejsza poziom żelaza, niweluje mangan i zmniejsza wodę. Połączenie tych procesów sprawia, że urządzenie to jest niezwykle wszechstronne. 

Korzyści wynikające z filtrowania wody

Rozważając zamontowanie w domu filtru do wody, warto rozważyć wszystkie za i przeciw. Pierwszą kwestią są oczywiście finanse. Choć za montaż filtra trzeba zapłacić, na dłuższą metę koszty będą zdecydowanie niższe niż w przypadku regularnego kupowania wody butelkowanej. Warto też pamiętać o tym, że zmiękczona woda pozytywnie wpływa na funkcjonowanie urządzeń AGD. Wiąże się to z rzadszą koniecznością ich wymiany, co generuje kolejne oszczędności.  Bardzo ważna kwestia związana jest też z rezygnacją z plastiku. Dzięki rozpoczęciu domowego filtrowania wody, możliwe jest wpłynięcie na stan środowiska naturalnego poprzez ograniczenie ilości produkowanych odpadów. 

Filtry nie tylko oczyszczają wodę ze szkodliwych substancji, ale również wpływają na jej smak i zapach. W naszej ofercie znajduje się szeroki wybór filtrów o różnorodnych funkcjach, a ich zakup umożliwi wprowadzenie oszczędności do domowego budżetu oraz wpłynięcie na stan środowiska naturalnego.