Jak dobrać właściwe urządzenie do uzdatniania wody?

Jak dobrać właściwe urządzenie do uzdatniania wody?

Jakość wody wodociągowej, z której korzysta się w domu, jest zróżnicowana. Teoretycznie spełnia wymagane normy, powoduje jednak powstawanie i osadzanie kamienia na sanitariatach i armaturze łazienkowej, zatyka rury oraz wysusza skórę. W dodatku często nie odpowiada ludziom jej smak i zapach. Dlatego też zaleca inwestycję w urządzenia do uzdatniania wody. Jak je odpowiednio dobrać?

Urządzenie zmiękczające wodęNajlepiej skontaktować się z profesjonalną firmą, która ma duże doświadczenie w tej dziedzinie i z pewnością posłuży cennymi radami. Dobór filtrów zależy od potrzeb użytkowników oraz od zanieczyszczeń znajdujących się w wodzie. Taka współpraca zaczyna się od wnikliwego wywiadu. Przed zakupem konkretnego urządzenia uzdatniającego, należy też poznać skład fizyko-chemiczny oraz bakteriologiczny cieczy. Jeśli jest ona dostarczana z wodociągu, to właściwości wody można poznać w stacji sanitarno-epidemologicznej. W przypadku, gdy jest pobierana ze studni – konieczna jest jej wnikliwa analiza.

Na podstawie uzyskanych wyników, firmy będą mogły dobrać odpowiednie instalacje. Jest to niezmiernie ważne. Oprócz prawidłowego wyboru sprzętu pod względem technologicznym, istotne jest także jego zamontowanie. To kolejny argument, utwierdzający w przekonaniu, że warto w tej kwestii zaufać profesjonalistom. Tylko odpowiednio dopasowane i fachowo założone filtry spowodują, że dostarczaną do domu wodę będzie cechować oczekiwana jakość.

Jakie filtry są dostępne na rynku i jakie jest ich działanie?

  • Urządzenia zmiękczające  głównym ich zadaniem jest usuwanie nadmiaru jonów wapnia oraz magnezu. Dzięki temu rozwiązaniu kamień nie będzie osadzał się już na armaturze, a sprzęty AGD będą znacznie dłużej eksploatowane. Dodatkowo obecność tego sprzętu oddziałuje na wygląd ludzi – zapewnia lśniące włosy oraz zdrowo wyglądającą skórę.

  • Filtry odżelaziające – napowietrzając wodę powodują, że znajdujące się w niej żelazo, wytrąca się. Instalacja tego systemu wpływa też na pranie, które staje się miękkie i pozbawione plam. Odżelaziacze ograniczają również występowanie rdzawych zacieków na wannach i umywalkach. Przede wszystkim poprawiają smak wody i innych napojów przygotowywanych na jej bazie.Filtry odżeliaziające

  • Filtry ze złożem wielofunkcyjnym  eliminują konieczność kupowania wody butelkowanej, gdyż filtrowana pozbawiona jest wszelkich zanieczyszczeń, a co za tym idzie – jest bezpieczna dla zdrowia. Wyeliminowany zostaje także nieprzyjemny zapach chloru. Skóra bez podrażnień oraz błyszczące włosy to dodatkowe zalety płynące z zastosowania tego typu rozwiązania.

Zamontowanie aparatury poprawiającej jakość wody jest niewątpliwie dobrym pomysłem. Korzyści z tego płynące to przede wszystkim oszczędność, a przy tym między innymi poprawa walorów smakowych wody oraz brak osadów na armaturze. Dobór odpowiednich urządzeń najlepiej jednak skonsultować z profesjonalistami.