Stacja uzdatniania wody dla hotelu

Stacja uzdatniania wody dla hotelu

Ze względu na coraz większe wymagania klientów i restrykcyjne normy, warto wyposażyć hotele w stacje uzdatniające wodę. Konkurencja w branży hotelarskiej jest duża, a dobry standard odgrywa coraz większą rolę – klienci chcą nocować w schludnych miejscach zapewniających najwyższą jakość usług. Czy stacja uzdatniania wody ma na to wpływ? Jak najbardziej!

Spełnianie norm

Ministerstwo Zdrowia narzuca branży hotelarskiej pewne normy, które musi zachowywać woda w takich miejscach – powinna być odżelaziona, zdezynfekowana, mieć odpowiednią barwę, smak i twardość. Wszystkie wymagania pozwoli spełnić stacja uzdatniania wody, szczególnie w przypadku, gdy ta pochodzi z własnego ujęcia hotelu.

Zachowanie higieny

spaW miejscach odwiedzanych przez wiele osób szczególnie ważne jest zachowanie zasad higieny. Lepsza jakość wody, to bardziej sterylne naczynia, pościel, ręczniki i wszystkie elementy wielokrotnego użytku. Zyska też strefa SPA&Wellness, gdzie baseny, sauny i jacuzzi odwiedza codziennie mnóstwo osób – warto więc by woda wykorzystywana do napełniania zbiorników spełniała najwyższe standardy.

Zadowoleni goście

Miękka woda dobrze wpływa na kondycję skóry i włosów, co już po kilkudniowym pobycie będzie zauważalne przez hotelowych gości. W dodatku ci, którzy będą mieli ochotę, bez obaw ukoją pragnienie wodą prosto z kranu nie odczuwając później przykrych dolegliwości.

Posiłki i napoje najwyższej jakości

Dla kucharzy chcących przygotować pięknie wyglądające posiłki o niezwykłym smaku, jakość wody będzie mieć tak duże znaczenie, jak produkty spożywcze. Warzywa i owoce myte w uzdatnionej wodzie zachowają intensywny kolor, jędrność i witaminy, a ta pozbawiona kamienia nie będzie pogarszać smaku posiłków i napojów.

Oszczędności

wodaTym, co szczególnie może przekonać przedstawicieli branży hotelarskiej do inwestycji w stacje uzdatniania wody, są oszczędności. Woda pozbawiona kamienia to lepszy stan techniczny wodociągów, a to z kolei prowadzi do większej żywotności sprzętów AGD. Brak kamienia wpływa również na zmniejszenie kosztów ogrzewania, naprawy kaloryferów, a także pozwala zapomnieć o nieestetycznych rdzawych zaciekach, które źle wpływałyby na opinie gości hotelowych.

Zachowanie wysokich standardów oferowanych usług to istotny element każdego biznesu, jednak w branży hotelarskiej jest szczególnie ważny. Dobra jakość wiąże się z zadowoleniem klientów, którzy polecą świetne miejsce noclegowe innym, przyczyniając się do wzrostu liczby osób chcących zatrzymać się w danym hotelu. Jeśli połączy się to z oszczędnościami wynikającymi z dobrego stanu technicznego wodociągów, można będzie mówić o prawdziwym sukcesie.