Woda w życiu kobiety

Woda w życiu kobiety

Każda kobieta chce czuć się piękną – nie ma w tym nic dziwnego. Dziwi natomiast to, że niewiele kobiet wie, jak bardzo pozytywny wpływ na organizm ma woda. Jest ona niezbędnym uzupełnieniem diety, gdyż nie tylko nawadnia organizm, ale także wpływa na wygląd ciała. Dlaczego warto się z nią zaprzyjaźnić?

Woda przede wszystkim nawadnia organizm, co jest niezbędne do utrzymania zdrowia. Jak wiemy, jest niezbędnym elementem każdej diety. Dlaczego? Dlatego, że nie zawiera w sobie żadnych kalorii, a dodatkowo przyśpiesza metabolizm i zmniejsza apetyt. Dzięki szybszemu metabolizmowi organizm szybciej pozbywa się szkodliwych substancji. Gdy kobieta dostarcza sobie za mało wody, jej organizm szybciej się męczy, w dodatku jest zmęczona i nie ma sił na żadną aktywność. Wówczas bardzo łatwo przybrać na wadze i pożegnać się z wymarzoną sylwetką.

szklankaWoda wpływa także na działanie całego organizmu. Reguluje temperaturę ciała, chroni narządy, np. poprzez płukanie nerek i wątroby czy nawilżenie oczu, ale także transportuje składniki odżywcze i wspomaga procesy ich rozpuszczania. Dzięki odpowiedniemu nawodnieniu łatwiej również dbać o włosy i paznokcie. Przyjmowanie suplementów przy słabym nawodnieniu spowoduje, że nie zostaną one wchłonięte przez organizm, a więc stan paznokci i włosów się nie zmieni.

Kobiety, oprócz idealnej sylwetki, chcą mieć także jędrną i gładką skórę – nie wiedzą jednak o tym, że na jej stan wpływa także ilość płynów w organizmie. O suchą skórę trzeba dbać nie tylko nawilżając ją kremami i balsamami, ale także od wewnątrz, poprzez dostarczenie odpowiedniej ilości wody. Przebarwienia skóry także można usunąć przez odpowiednie nawodnienie organizmu, gdyż woda wypłukuje toksyny. Warto wypróbować tę metodę jeszcze  przed wizytą u specjalisty. Zapobieganie łuszczeniu naskórka jest także możliwe, wystarczy pić odpowiednią ilość wody.

wodaWoda jest dobra także podczas chorób. Pozwala zwalczyć bóle brzucha i zaparcia. Należy pamiętać, by w trakcie choroby nie zmniejszać ilości przyjmowanych płynów. Pić ją co jakiś czas, małymi łykami, nie czekając na powstanie pragnienia i suchości w ustach.

Ile wody należy spożywać? Zapotrzebowanie organizmu kobiety na wodę wynosi ok 2 l. dziennie. Co najmniej 1,2 l. powinno pochodzić z wypijanych płynów. Resztę dostarcza się w postaci pożywienia oraz w wyniku procesów metabolicznych. Oczywiście ilość wody uzależniona jest między innymi od aktywności człowieka czy temperatury powietrza. Wodę powinno się pić w każdym wieku. Najlepiej nie zastępować jej innymi napojami – kawą, herbatą czy sokiem, które nie wpływają tak pozytywnie na organizm.

Pamiętaj, że woda jest niezbędna do utrzymania zdrowia i prawidłowej pracy wszystkich narządów. Dlatego nie bagatelizuj jej roli i już od dzisiaj zacznij pić wodę regularnie. W końcu, by być piękną, kobieta jest w stanie wiele poświęcić – a przecież picie wody nie wymaga żadnych wyrzeczeń.