Wpływ miękkiej wody na Twoje zdrowie i urodę

Wpływ miękkiej wody na Twoje zdrowie i urodę

Picie wody to jeden z najważniejszych obowiązków ludzkich. Niestety często zapominamy o wymaganych 2 litrach dziennie i chodzimy spać odwodnieni. Warto zadbać też o jakość wody, którą pijemy. W ten sposób maksymalizujemy korzyści zdrowotne z jej picia. Współcześnie coraz bardziej popularna staje się tzw. miękka woda. Jaki jest jej wpływ na Twoje zdrowie i urodę?

Jak działa miękka woda?

Miękka woda przede wszystkim zawiera jony wapnia (Ca²⁺) i magnezu (Mg²⁺). Obydwa pierwiastki odpowiadają za jej twardość. Pozbawienie tych składników redukuje powstawanie osadów kamienia w urządzeniach takich jak pralki, zmywarki oraz czajniki. Podobne problemy nie wystąpią także na naszych naczyniach. Może ona  być również nieco inna niż zwykła woda w kwestii smaku. Niektórzy w tym kryterium określają ją jako lepszą. Miękka woda występuje w niektórych rejonach naturalnie, jednak możliwe jest także otrzymanie jej sztucznie. By zrobić to w domu, wystarczy zaopatrzyć się w nasze zmiękczacze wody eVOLUTION. Z nimi na pewno pożegnacie zacieki na naczyniach i na zawsze pozostaniecie przy ich lśniącym wykończeniu.

Miękka woda a higiena

Na pewno zastanawiacie się, jaki jest wpływ miękkiej wody na Wasze zdrowie. Zdecydowanie charakteryzuje się ona większą łagodnością dla skóry oraz struktury włosa. Dzięki niej unikniemy niepożądanych podrażnień i nadmiernej suchości. Korzystanie z tego rodzaju wody podczas codziennej pielęgnacji wpłynie pozytywnie na poziom nawilżenia i zdrowie skóry. Dzieje się tak ze względu na brak wytwarzania przez nią osadów. Jeśli zależy Wam na dobrej kondycji skóry i włosów, sprawdzi się ona u Was znakomicie. Woda ta jest również idealnym rozwiązaniem dla zminimalizowania zużycia detergentów. Ze względu na swoje właściwości, lepiej reaguje z różnymi produktami chemicznymi oraz z mydłem. Oznacza to, że potrzebujemy ich znacznie mniej do osiągnięcia pożądanych efektów. Umożliwia nam także ograniczenie detergentów podczas prania ubrań, które mają bezpośredni kontakt z naszą skórą. Stwarza to kolejne korzyści zdrowotne wody miękkiej dla osób z alergiami oraz ze skórą wrażliwą, skłonną do podrażnień.

Ekologia i zdrowsze nawadnianie

Czysta woda pitna to coś, co absolutnie powinno znajdować się w Waszych kranach. W ten sposób zadbacie o ekologię, redukując zużycie plastiku. Według raportu opublikowanego przez Fundację Ellen MacArthur, produkujemy i zużywamy ponad 350 milionów ton plastiku rocznie. Warto doprowadzić do zmniejszenia tej liczby. Poprzez zainstalowanie mikrobiologicznego systemu filtrującego, jesteśmy w stanie zapanować nad naszym zdrowiem. Dzięki nim nie tylko przyczyniamy się do dobra środowiska, ale też stwarzamy sobie gwarancję, że mniejsza ilość mikro plastików trafi do organizmu. Filtr usunie z Waszej wody wszelkie bakterie oraz wirusy, jednocześnie zatrzymując w niej wszystkie potrzebne organizmowi minerały i poprawi jej walory smakowe.

Pamiętajmy, że picie wody jest kluczowe dla prawidłowego rozwoju i funkcjonowania organizmu. Warto zadbać o nasze zdrowie korzystając z nowoczesnych rozwiązań. Woda miękka i mikrobiologiczny system filtrujący na pewno zapewnią Wam wiele korzyści dla zdrowia i higieny, sprawiając jednocześnie, że przyczynicie się do poprawy sytuacji ekologicznej.