5 kroków, które pomogą polubić picie wody

5 kroków, które pomogą polubić picie wody

Na każdym kroku podkreślane są zalety picia wody i jej nieoceniony wpływ na ludzki organizm. Mimo to, wiele osób wciąż boryka się z problemem wyrobienia w sobie nawyku picia jej zalecanych ilości. Poniżej opisanych jest 5 kroków, które sprawią, że spożywanie wody stanie się miłym przyzwyczajeniem.

Pozytywne myślenie

Zdrowa woda z kranuMoże to zabrzmieć śmiesznie, ale należy oszukać organizm i po prostu wmówić mu, że lubi się wodę. Trzeba nauczyć się kochać smak wody, a samą czynność utożsamiać z miłymi skojarzeniami. Podczas picia wody można także myśleć o czymś, co sprawia przyjemność, na przykład o dobrym jedzeniu, ulubionej piosence, wtedy pozytywne sytuacje będą identyfikowane z piciem wody, co znacznie ułatwi przyjęcie tego nawyku. Dodatkowo ludziom powinna towarzyszyć myśl „kocham picie wody” – korzystne podejście do rzeczy, do których dotychczas podchodziło się z oporem, pomoże zmienić sposób myślenia.

Wyposażenie domu w filtry

Chcąc systematycznie nawadniać organizm, warto zaopatrzyć się w dogodne rozwiązanie, jakim z pewnością jest założenie w domu filtrów uzdatniających wodę, dzięki którym można ją pić bezpośrednio z kranu. Jest to bardzo komfortowe, praktyczne a zarazem ekonomiczne – założenie filtru daje stały dostęp do pitnej wody, co może spowodować, że zacznie się po nią znacznie częściej sięgać.

Wzbogacenie smaku wody poprzez dodanie soku

Woda smakowaDodanie soku z cytryny, pomarańczy, limonki lub kawałków owoców wzbogaci smak wody – nie każdemu bowiem odpowiada jej neutralny posmak. Dobrym pomysłem jest również dorzucenie liści melisy lub mięty. Wprowadzenie tych drobnych modyfikacji jest także alternatywą dla osób, które lubią wody smakowe – warto pamiętać, że te gotowe ze sklepu zawierają duże ilości cukru, dlatego zaleca się przygotowywać je samemu.

Woda zawsze w zasięgu ręki

Mając zawsze przy sobie butelkę z wodą, podświadomie zwiększa się prawdopodobieństwo sięgnięcia po nią. Trzymanie butelki wody, na przykład w pracy na biurku, będzie również przypominało, że warto się jej napić. Ponadto, warto wyposażyć się w designerski bidon, dzięki któremu będzie można zabierać wodę na zakupy lub zajęcia fitness. Z kolei, przebywając w domu, zaleca się, by zawsze w pobliżu stała szklanka wypełniona wodą. W nocy można również trzymać ją na stoliku nocnym.

Woda zawsze pod rękąJeśli ktoś całe życie pił słodzone napoje, nie przestawi się na picie wody z dnia na dzień. Nie należy już na samym początku wymagać od siebie systematycznego spożywania zalecanego 2 litrów wody dziennie. Sama chęć zmiany nawyków i poczynione w tym kierunku kroki, powinny wywoływać zadowolenie i wzrost motywacji. W momentach zwątpienia, warto przypomnieć sobie, że spożywanie wody jest przede wszystkim niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu – siła tego argumentu na pewno pomoże wytrwać w postanowieniu.