Dlaczego warto uzdatniać wodę?

Dlaczego warto uzdatniać wodę?

Ludzkie ciało w ponad 60% składa się z wody. Potrzebuje jej, by prawidłowo funkcjonować. Nie warto więc ryzykować zdrowia z powodu zanieczyszczeń znajdujących się w wodzie z kranu, bądź kupować drogiej wody butelkowanej. Rozwiązaniem może być filtrowanie, które zapewnia czystą i bezpieczną wodę w każdym kranie.

plastikowe butelkiProdukcja butelek zużywa 17 milionów baryłek ropy rocznie. Nawet przy wykorzystaniu ich recyklingu, 90% negatywnego wpływu na środowisko następuje podczas produkcji i transportu. Woda butelkowana objęta jest wieloma regulacjami, co do jakości i czystości, zdarza się jednak, że ma więcej zanieczyszczeń niż filtrowana. Korzystanie z wody filtrowanej pozwala w pełni zrezygnować z wody butelkowanej. Jest to wielka zaleta dla środowiska, obciążonego obecnie nadmierną produkcją plastikowych opakowań. Eliminuje też dyskomfort związany z ciągłym kupowaniem i noszeniem wody butelkowanej.

Picie filtrowanej wody przynosi szczególne korzyści dla zdrowia. Proces ten usuwa wszystkie chemiczne i bakteryjne zanieczyszczenia, takie jak pestycydy, herbicydy czy szklanka wodymikroorganizmy. Pozbywa się też chloru, co pozwala uchronić przed chorobami nowotworowymi. Dzięki tym procesom woda staje się nie tylko zdrowsza, ale i smaczniejsza. Znakomicie orzeźwia i nawadnia organizm oraz ma przyjemniejszy zapach. Dzięki przejrzystości doskonale nadawać się będzie do produkcji lodu, a jej właściwości zdrowotne będą przydatne do przygotowywania wszelkich potraw. Picie czystej, przefiltrowanej wody chroni ciało przed chorobami oraz prowadzi do ogólnej i trwałej poprawy zdrowia. Jest też bardzo ważne dla dzieci, gdyż pełni bardzo istotną rolę w procesie dorastania. Przefiltrowana woda zapewni odpowiedni rozwój ich układu odpornościowego.

Zakup urządzenia do uzdatniania to sposób na spore oszczędności. Miękka woda zapewni też o 60 % mniejsze zużycie chemicznych środków czyszczących, myjących i piorących w domu. Sprzęt taki jak pralka czy zmywarka będzie się mniej zużywać. Nawet o 20 % zmniejszą się rachunki za energię i ogrzewanie. Filtr do wody to jednorazowy wydatek, który zacznie przynosić co miesiąc widoczne oszczędności.

Łatwo dostępna i zdrowa woda w domu to także znaczny komfort. Pozwala na pozbycie się zmartwień związanych z piciem wody z kranu przez dzieci. Ma dobry wpływ na piękno i witalność skóry po umyciu. Pozwoli zachować czystość i gładkość ubrań po praniu.

Uzdatnianie wody przynosi wiele korzyści dla wszystkich jej użytkowników. To prosty sposób na zapewnienie zdrowia, oszczędności i ochrony środowiska.