Filtry węglowe – dlaczego warto w nie zainwestować

Filtry węglowe – dlaczego warto w nie zainwestować

W ostatnich latach filtry węglowe zyskują na popularności. Coraz więcej osób decyduje się na takie rozwiązanie zarówno jeśli chodzi o filtrowanie wody, jak i dbanie o dobrą jakość powietrza. Węgiel aktywny posiada ogrom prozdrowotnych i oczyszczających właściwości, które znajdują zastosowanie w wielu produktach obecnie oferowanych na rynku. Odpowiadamy, czy zakup filtrów węglowych jest opłacalny i kiedy warto się na nie decydować.

Jak działa filtr węglowy?

Filtry węglowe dzięki właściwościom absorpcyjnym zatrzymują szkodliwe dla organizmu substancje chemiczne i zanieczyszczenia. Posiadają dużą porowatość, która sprawia, że są w stanie oczyścić powietrze, czy wodę. Zwalczają między innymi nieprzyjemny zapach dymu papierosowego, redukują gazy i lotne związki organiczne, czy absorbują zalążki pleśni. Wszelkie zanieczyszczenia cieczy i powietrza osadzają się na milionach porów  filtra węglowego. Dzięki wykorzystaniu węgla aktywnego skutecznie sprawisz, że woda z kranu stanie się zdatna do picia i zdecydowanie smaczniejsza. Usunie on chlor, benzen, czy zanieczyszczenia takie jak piasek czy rdza. Woda kranowa stanie się zdecydowanie zdrowsza, a Ty przygotujesz dzięki niej smaczniejsze potrawy.

Filtr węglowy a alergia

Alergicy szczególnie skorzystają z dobrodziejstw filtrów węglowych. Dzięki ich szczególnym właściwościom są w stanie wychwycić prawie 100 % zanieczyszczeń znajdujących się w powietrzu, czy wodzie, a także skutecznie walczą z lotnymi związkami organicznymi. Alergia wziewna to bardzo poważny problem, o który należy regularnie dbać. Filtr węglowy wychwyci niebezpieczne dla alergików pyłki traw, zarodniki pleśni i grzybów, czy drobinki kurzu, a nawet sierść zwierząt. Alergicy nie muszą martwić się o zanieczyszczenia wody kranowej, ponieważ filtry SoftWater zatrzymują na swojej powierzchni chlor, który może powodować podrażnienia skóry.

Zastosowania i zalety filtrów węglowych

Filtry węglowe stosuje się w urządzeniach oczyszczających powietrze, ale zdecydowanie najczęściej wykorzystuje się je do oczyszczania wody kranowej. Jeśli chcesz zadbać o środowisko, zaoszczędzić pieniądze i uwolnić się od wody butelkowanej filtry SoftWater będą idealną opcją dla Ciebie. Jeśli zastanawiasz się jak często musisz wymieniać wkład w urządzeniu, to wiedz, że nie musisz robić tego wcale! Wystarczy, że będziesz o niego regularnie dbał. Co ważne, do ich płukania nie musisz używać żadnych detergentów, a żeby je wyczyścić wystarczy sama woda. Zadbaj o swój komfort i zdrowie decydując się na filtr węglowy, który sprawi, że spożywana przez Ciebie woda będzie smaczniejsza i czysta. Dzięki dobrze oczyszczonej wodzie smak przygotowywanych przez Ciebie napojów jak kawa, czy herbata stanie się zdecydowanie głębszy. Filtrowana woda nada się również do przygotowywania potraw, które dzięki niej staną się smaczne i bardziej aromatyczne.

Jak widzisz filtry węglowe mogą zapewnić niesamowity komfort i wygodę zarówno w trakcie podróży, jak i w domowym zaciszu. To ekologiczne rozwiązanie pozwala nie tylko dbać o środowisko, ale również Twoje zdrowie. Oszczędzisz także dużo pieniędzy i sprawisz, że zapomnisz o butelkowanej wodzie i zaczniesz żyć ekologicznie.