Jak pokonać przeziębienie wodą?

Jak pokonać przeziębienie wodą?

Męczy Cię katar, bolą Cię mięśnie i nie masz na nic siły? Pewnie i Ciebie, tak jak wielu innych, dopadło przeziębienie. Okres przejściowy to niestety idealny czas dla infekcji, więc aby nie utknąć na dwa tygodnie pod kołdrą, trzeba się dobrze przygotować na walkę z wszechobecnymi zarazkami. A co będzie Twoim największym sprzymierzeńcem? Woda!

Woda, czyli rozwiązanie wszystkich Twoich problemów

O tym, że picie wody jest niezwykle istotne dla naszego zdrowia i urody wie każdy, w końcu tyle się o tym mówi. Mimo to wciąż wielu z nas jest wiecznie odwodnionych, bo „nie czujemy pragnienia”. Pić należy regularnie – w ciągu dnia najlepiej spożywać około 2 litrów, aby utrzymać organizm w dobrej kondycji. Woda wpływa na liczne funkcje naszego organizmu: dostarcza składników odżywczych do wszystkich narządów, reguluje temperaturę organizmu, redukuje bóle głowy, dodaje energii, a nawet poprawia nasze samopoczucie. Bez wody umieramy, a codzienne odwodnienie okupujemy chorobami, zmęczeniem i niezdrowym wyglądem.

Woda a przeziębienie

Woda to jednak nie tylko środek, który pozwala nam funkcjonować na co dzień – może być też ratunkiem wtedy, gdy dopadnie nas choroba: gorączka lub przeziębienie. Podczas choroby warto dużo pić, aby oczyścić organizm z toksyn i przyspieszyć powrót do zdrowia, a także zapobiec odwodnieniu, które dodatkowo osłabia organizm. Pytanie jednak, czy woda pomoże przy gorączce? Jasne, że tak. Gdy mamy wysoką temperaturę powinniśmy dostarczać ciału jeszcze większej ilości wody niż normalnie, bo reguluje ona ciepłotę naszego ciała i pozwala uzupełnić stracone przez pocenie się płyny. Woda nawilża też błony śluzowe, co jest dobrą wiadomością dla tych, którzy borykają się z zatkanym nosem albo chorym gardłem – kilka szklanek pomoże się pozbyć tych dokuczliwości.

Jak pokonać przeziębienie wodą?

ProfilaktykaPrzeziębienie w starciu z siłą wody na pewno nie wygra, ale ten życiodajny płyn można wzbogacić o jeszcze lepsze domowe środki na infekcje. Picie wody z cytryną i miodem to dobra metoda na profilaktykę wszelkich chorób, ale sprawdzi się również wtedy, gdy już leżymy pod kołdrą i kończymy kolejną paczkę chusteczek. Można także wrzucić do ciepłej wody imbir i skorzystać z cennych właściwości tego naparu. Oprócz tego można nawadniać się herbatą i sokami zawierającymi witaminę C.

Woda ma ogromny wpływ na nasz organizm i jest remedium niemal na wszystko, więc nie wolno zapominać o tym, by codziennie pić ją w odpowiednich ilościach. W razie przeziębienia warto nalać sobie kilka dodatkowych szklanek wody, by szybciej stanąć na nogi i znów poczuć się dobrze.