Jak prawidłowo przechowywać wodę pitną?

Jak prawidłowo przechowywać wodę pitną?

Woda pitna powinna być odpowiednio przechowywana, aby zachowała swoje cenne właściwości. Dzięki stosowaniu się do podstawowych zasad można uniknąć skażenia bakteryjnego i negatywnej zmiany smaku i zapachu wody. Jak bezpiecznie magazynować wodę pitną i czy warto ją filtrować?

Zbiorniki do przechowywania wody pitnej – czy warto w nie zainwestować

Coraz chętniej wybieranym sposobem na przechowywanie wody pitnej jest korzystanie ze specjalnych zbiorników. Ważne jest to, aby wybrany produkt był wykonany z tworzywa posiadającego atest potwierdzający jego bezpieczeństwo. Nie może wydzielać żadnych szkodliwych substancji, a jego funkcją jest zabezpieczenie wody przed niebezpiecznymi czynnikami zewnętrznymi. Do przechowywania wody najlepiej sprawdzają się zacienione miejsca. Bezpieczne magazynowanie wody pitnej powinno trwać maksymalnie sześć miesięcy. 

Jak przechowywać wodę w domu?

Zasady przechowywania wody w domu powinny być skrupulatnie przestrzegane. Przede wszystkim, należy wybrać miejsce dostosowane do tego celu. Powinno być oddalone od źródła ciepła. Optymalna będzie lodówka, a w chłodniejszych miesiącach również balkon. Woda nie może też być magazynowana zbyt długo. Optymalny czas to 6 miesięcy, jednak maksymalnie wynosi on rok. Ciecz zbyt długo przechowywana nie będzie nadawała się do spożycia. Można ją jednak bez obaw wykorzystać w innych celach. Wiele osób zastanawia się nad tym, czy wybrać wodę z ujęcia, czy jednak kupować butelkowany napój w sklepie. Warto pamiętać, że własna, magazynowana woda może być równie bezpieczna, a przy tym tańsza. Jednym ze skutecznych sposobów gwarantujących przydatność do spożycia jest korzystanie z filtrów – na przykład takich, jak mikrobiologiczny system filtrujący z asortymentu marki SoftWater. 

Woda ze zbiornika, a korzystanie z filtrów

Wiedząc już jak przechowywać wodę w domu, warto zastanowić się nad tym jak zapewnić jej optymalną czystość. Sposób na długotrwałe przechowywanie wody pitnej to jedno. Drugą równie istotną kwestią jest kontrolowanie zdatności wody do spożycia. Chcąc korzystać z wody, ze zbiornika warto zainwestować w filtr. Jakie korzyści wynikają ze stosowania systemów filtrujących? Woda pitna poddana procesowi filtrowania jest w pełni bezpieczna. Dodatkowo korzystanie z wody ze zbiornika, która została oczyszczona, jest przyjazne dla środowiska naturalnego. Taka ciecz doskonale sprawdzi się również w wykorzystaniu przez urządzenia AGD. Zagwarantuje zdecydowanie lepsze efekty zmywania czy prania niż standardowa woda z wodociągu. Na rynku można znaleźć różne rodzaje filtrów. Szczególnie polecane są m.in. automatyczne filtry mechaniczne, które można znaleźć m.in. w asortymencie marki SoftWater. Ich popularność wynika z uniwersalności i szerokiego zastosowania.

Jeśli zastanawiasz się nad magazynowaniem wody pitnej, koniecznie zaopatrz się w bezpieczny zbiornik, opatrzony odpowiednimi atestami oraz w filtr wysokiej jakości. Przechowywanie wody może być korzystne finansowo i ekologiczne – jednak najważniejsza jest dbałość o bezpieczeństwo i zdrowie.