Jak skutecznie pić więcej wody

Jak skutecznie pić więcej wody?

Szacuje się, że coraz większa część z nas ma problem z utrzymanie prawidłowego poziomu nawodnienia organizmu. Problem ten może przynieść wiele negatywnych dla zdrowia konsekwencji, które dość szybko odbiją się m.in. na naszym samopoczuciu. A jakie są metody zachęcania do picia większej ilości wody? Oto 5 najpopularniejszych!

Korzyści zdrowotne płynące z picia wody

Woda ma istotne znaczenie dla człowieka, gdyż u dorosłych osobników stanowi ok. 65%. Jest składnikiem tkanek i płynów ustrojowych, a także ma wpływ na samopoczucie oraz zdrowie. Przede wszystkim wspomaga metabolizm, rozwiązuje problemy z wypróżnianiem czy korzystnie wpływa na stan skóry. Poza tym tworzy ślinę i śluz, pomaga kontrolować kalorie, a także pomaga nerkom! A na czym polega zwiększenie spożycia wody?

Jak dbać o odpowiednie nawodnienie organizmu?

Wodę należy pić małymi łykami przez cały dzień. Niestety, większość z nas sięga po nią, dopiero gdy odczuwa się pragnienie. Zatem, jak dbać o odpowiednie nawodnienie organizmu? Oto 5 sprawdzonych metod, stanowiących dobre nawyki picia wody!

Metoda 1 – rozpocznij dzień z wodą 

Orgazm w nocy wykorzystuje całą zebraną wodę, dlatego rano nawet jeśli nie czujemy pragnienia, to warto sięgnąć po szklankę wody. Możemy w tym celu wykorzystać urządzenia zmiękczające wodę, które eliminują nadmiar jonów Mg i Ca. 

Metoda 2 – twórz wody owocowe

Woda nie każdemu smakuje. Aby zacząć spożywać ją w odpowiedniej ilości, możemy postawić na wody smakowe domowej roboty! Jest to idealne rozwiązanie, które nie zawiera nadmiaru cukru. Oznacza to, że do szklanki wystarczy dodać plaster cytryny lub owoce. 

Metoda 3 – zawsze zabieraj ze sobą butelkę wody

W celu poprawy swojego nawodniania warto zabierać wszędzie ze sobą butelkę wody. W ten sposób możemy cały dzień popijać ja małymi łykami – i to niezależnie od tego, czy jesteśmy w pracy, czy w trasie!

Metoda 4 – postaw butelkę w łatwo dostępnym i widocznym miejscu 

Mając pod ręką zmiękczacze wody z filtrem węglowym, możemy zaopatrzyć wiele strategicznych miejsc w domu w przefiltrowaną wodę. W ten sposób zawsze mamy ją na wyciągnięcie ręki! 

Metoda 5 – uwzględnij inne płyny

Nie można również zapomnieć o tym, że kawa, herbata, lemoniada, a nawet zupa również nawadniają! Inną kwestią są soczyste owoce, takie jak arbuz czy melon. Pamiętajmy jednak, aby nie zastąpić nimi klasycznej wody, która jest równie ważna.

Powyższe metody zachęcania do picia większej ilości wody sprawdzą się zarówno u osób młodszych, jak i starszych. Nie zapominajmy także o tym, aby mimo braku odczuwalnego pragnienia sięgać po szklankę wody!