Jak usunąć metale ciężkie z wody?

Jak usunąć metale ciężkie z wody?

Chociaż sieci wodociągowe stają się coraz bardziej nowoczesne, do naszych domów wciąż dociera woda zawierająca niebezpieczne substancje. Duże ilości niewidocznych dla oka szkodliwych pierwiastków mogą wpływać na rozwijanie się różnego rodzaju chorób i dolegliwości. Jak usunąć metale ciężkie z wody?

Metale ciężkie w wodzie

W wodzie wodociągowej oprócz korzystnych substancji znajdują się również pierwiastki zakłócające prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Do szeregu szkodliwych mikroelementów zalicza się między innymi metale ciężkie, takie jak ołów, rtęć, aluminium, nikiel oraz miedź. Ich wchłanianie wraz z napojami i pokarmem nie wywołuje skutków ubocznych od razu, jednak stopniowe kumulowanie się tych związków w ciele (zwłaszcza w nerkach, wątrobie i skórze) może skutkować poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi. Metale ciężkie przyczyniają się bowiem do podwyższenia ryzyka powstawania zmian nowotworowych, nadciśnienia, a nawet trwałego uszkodzenia nerek. Co równie istotne, wpływają także niekorzystnie na pracę mózgu oraz mogą powodować zaburzenia psychiczne.                

Jak pozbyć się metali ciężkich z wody?

Aby usunąć metale ciężkie z wody, którą używamy na co dzień w gospodarstwie domowym wystarczy zainstalować odpowiedni filtr mikrobiologiczny. Dzięki niemu znacząco poprawia się jakość wody, wszelkie zanieczyszczenia mechaniczne zostają zatrzymane, a dodatkowo znika wyczuwalny dotąd smak i zapach chloru. Filtr Ecowater EPS 1000 to idealne rozwiązanie, ponieważ odznacza się właściwościami umożliwiającymi pozbycie się szkodliwych metali ciężkich. W świetle badań przeprowadzonych przez laboratorium Aquanet w Poznaniu, filtr ten efektywnie usuwa związki cynku, miedzi, niklu, żelaza i ołowiu. Ponadto, system skutecznie zwalcza bakterie oraz wirusy rozwijające się w wodzie wodociągowej. Spośród licznych zalet filtru Ecowater EPS 1000 warto wskazać także szybką i nieskomplikowaną instalację – urządzenie można umieścić w każdej szafce pod zlewem, bez konieczności dopasowania do niego wielu rurek przyłączeniowych. Prosta obsługa filtru wymaga jedynie regularnej wymiany wkładów, zajmującej zaledwie kilka sekund.        

Woda bez metali ciężkich

Mycie czystą wodąZainstalowanie wysokiej klasy filtru usuwającego metale ciężkie pozwala cieszyć się smakiem zdrowej i świeżej wody każdego dnia. Oczyszczona za pomocą filtra przepływowego, wkładu węglowego, a następnie wkładu mikrobiologicznego woda jest w pełni bezpieczna i czysta, nadaje się do picia prosto z kranu, wypełnienia akwarium, podlewania roślin oraz uzupełnienia zbiornika parowego w żelazku. Po zamontowaniu urządzenia filtrującego zyskują wszyscy domownicy, którzy odtąd nie muszą już kupować wody butelkowanej, oszczędzając pieniądze oraz wpływając na zmniejszenie zanieczyszczenia środowiska.

Metale ciężkie znajdujące się w wodzie wodociągowej przyczyniają się do pogorszenia stanu zdrowia, a w konsekwencji mogą powodować różnego rodzaju choroby. Aby zadbać o swoje bezpieczeństwo, warto zainwestować w zakup nowoczesnego filtra mikrobiologicznego. Jego działanie sprawia, że woda staje się smaczna i całkowicie wolna od szkodliwych substancji.