Najlepsza woda dla Twoich włosów

Najlepsza woda dla Twoich włosów

Piękne i lśniące włosy to cel, do którego dąży każda kobieta. Kupując nieustannie nowe kosmetyki, odżywki i szampony staramy się poprawić ich kondycję. Jednak często źródło problemów z włosami i skórą głowy znajduje się w wodzie, która może wywołać negatywne bądź pożądane sutki. Sprawdź, w jaki sposób możesz sobie z nimi poradzić.

Negatywne skutki twardej wody

Określenie twardej wody oznacza stężenie rozpuszczonych pierwiastków chemicznych takich jak magnez lub wapń w cieczy. Ma ona niezwykle szkodliwy wpływ na stan naszych włosów. Dodatkowo woda, która zawiera za duże ilości chloru oraz związki chloropodobne stwarza warunki, których powinny unikać szczególnie osoby, które farbują swoje włosy. Taka woda powoduje pozbycie się naturalnej, lipidowej powłoki, chroniącej skórę i włosy co naraża ją na dodatkowe wysuszenie. Stają się one wtedy sztywne, szorstkie w dotyku przez co źle się układają i stają się męczące. Zdecydowanie trudniejsze jest również ich nawilżenie co powoduje, że nakładamy więcej odżywek zmiękczających i nawilżających, wydając tym samym więcej pieniędzy na pielęgnację, która nie przynosi pożądanych efektów. Warto dodać, że taka woda nie rozpuszcza do końca szamponu oraz innych preparatów. Uszkodzone są podatne na występowanie różnych schorzeń, takich jak łupież czy uciążliwe wypadanie. Taki wygląd włosów sprawia, że stają się one mało atrakcyjne nie tylko dla nas, ale i otoczenia.

Zbawienny wpływ miękkiej wody

Miękka woda sprzyja nprysznicaszym włosom, nie wywołując tak negatywnych skutków jak powyżej. Jest ona wyjątkowo korzystna przy pielęgnowaniu włosów długich, wymagających starannej opieki. Dzięki niej włosy stają się miękkie, łatwe w układaniu, a przy tym nie przetłuszczają się tak szybko. Powoduje to utratę znacznie mniejszej ilości czasu i pieniędzy na zabiegi upiększające. Taką wodę możemy uzyskać za pomocą specjalnych filtrów służących do jej zmiękczenia. Miękka woda pozytywnie wpływa również na skórę głowy, dzięki czemu unikniemy dolegliwości związanych z wypadaniem włosów lub łupieżem. Stają się one bardziej nawilżone bez użycia preparatów, a także mniej przesuszone. Warto zadbać zatem o stan naszej skóry głowa, bo to od niej w dużym stopniu zależy kondycja włosów.

Jakość wody, którą stosujemy każdego dnia do pielęgnacji włosów ma istotny wpływ na ich wygląd i formę. Założenie odpowiednich filtrów może pomóc w pozbyciu się problemów związanych z ich złą kondycją. Warto o to zadbać, gdyż wspomniana twarda woda ma negatywny wpływ nie tylko na włosy, ale też cerę oraz ogólny stan zdrowia.