Nawadnianie organizmu – jak wpływa na kondycję skóry?

Nawadnianie organizmu – jak wpływa na kondycję skóry?

Jeśli chcemy cieszyć się zdrową i młodą skórą nie możemy zapominać o odpowiednim nawilżeniu. Oczywiście istnieją różne kremy, które mają na celu dostarczyć jej odpowiednią ilość wody, jednak jeśli będziemy zapominali o spożywaniu płynów, nie uda nam się osiągnąć pożądanych efektów.

Jak woda poprawia wygląd skóry?

Woda działa na cerę niczym najlepszy kosmetyk. Musimy pamiętać, że nasz organizm składa się z niej w około 70 procentach, dlatego tak ważne jest dbanie o zachowanie właściwego poziomu nawodnienia. Wpływa to chociażby na przepływ krwi, który odpowiada za jędrność i elastyczność skóry, a co za tym idzie – zapobieganiu pojawiania się zmarszczek i zachowania młodego wyglądu. Kremy do twarzy działają przede wszystkim na jej górne warstwy, jednak nie są w stanie zapewnić dogłębnego odżywienia. Oczywiście, o nawodnieniu trzeba pamiętać w każdym wieku, nie dotyczy to jedynie, osób które chcą powstrzymać pojawianie się oznak starzenia się. Spożywając odpowiednią ilość wody pozbywamy się z naszego organizmu toksyn, które wywołują chociażby trądzik, doskwierający przede wszystkim w okresie dojrzewania, dlatego młodzi ludzie również nie powinni zapominać o wodzie. Dodatkowo należy wspomnieć, że chroni ona skórę przed szkodliwym działaniem promieni UV, które przyspiesza fotostarzenie.

Właściwe nawadnianie organizmu

Zakłada się, że standardowo dziennie powinniśmy wypijać około dwóch litrów wody. Jednak ilość ta będzie się zwiększać na przykład, kiedy na dworze panują upały lub wiele czasu spędzamy w klimatyzowanym pomieszczeniu. O nawodnieniu nie mogą zapomnieć pracujący fizycznie oraz uprawiający sport. Wielu z nas często jednak narzeka, że dwa litry to zdecydowanie za dużo lub też, że woda mu nie smakuje. Problem ten zazwyczaj dotyka spożywających twardą wodę, bezpośrednio z kranu. Może mieć ona nieprzyjemny zapach, ze względu na nadmiar substancji mineralnych, które nie zawsze będą miały pozytywny wpływ na nasz organizm, dlatego lepiej jest pić taką, poddaną procesowi filtracji. Dodatkowo, jeśli zależy nam na smaku, do butelki lub szklanki możemy wrzucać zdrowe dodatki, jak różnego rodzaju owoce, cytrusy, a nawet zioła, co jest fantastycznym orzeźwieniem, szczególnie w gorące dni.

Objawy odwodnienia

Objawy odwodnienia zaczniemy zauważać bardzo szybko. Wśród nich jest chociażby cellulit, który jest zmorą wielu kobiet. Dlatego zamiast wydawać pieniądze na różnego rodzaju środki nieprzynoszące często pożądanego przez nas efektu, lepszym pomysłem będzie przyjrzenie się codziennym nawykom. Problemem spowodowanym niedoborem wody jest także sucha i zmęczona skóra oraz zmarszczki. Osoby, które nie pamiętają o odpowiednim nawodnieniu z reguły wyglądają na starsze niż rzeczywiście są. Wskutek tego jesteśmy też bardziej podatni na działanie wszelkiego rodzaju czynników zewnętrznych, jak np. temperatura, promieniowanie słoneczne czy wiatr.

Picie wody może przynieść wiele pozytywnych skutków dla naszego organizmu, dlatego warto jest tego pilnować. W ten sposób dłużej cieszyć się będziemy nie tylko pięknym wyglądem, ale też dobrym samopoczuciem.