Pijesz wodę z cytryną? To świetnie!

Pijesz wodę z cytryną? To świetnie!

Telewizja, gazety i znane lifestylowe blogi przekonują, że każdy poranek powinno się rozpocząć od wypicia szklanki wody z cytryną. Choć te porady docierają do prawie każdego, to niewiele osób do nich się stosuje… a szkoda. Już picie samej wody bardzo wspomaga pracę organizmu, jednak wzbogacenie jej o sok z cytryny to naprawdę najlepszy początek dnia. Dlaczego?

Zbawiennie wpływa na trawienie

Choć osoby cierpiące na choroby układu trawiennego mogą początkowo nie być przekonane do tej informacji, to sok z cytryny jest świetnym sposobem na radzenie sobie z tymi przykrymi dolegliwościami. Stymuluje bowiem produkcję żółci, dzięki czemu szybko poradzi sobie ze zgagą i wzdęciami. Będzie pomocny również w przypadku męczących zaparć, pomagając organizmowi wrócić do normalnego rytmu pracy.

Odkwasza organizm

cytrynaSmak cytryny jest kwaśny jak rzadko co, jednak okazuje się, że ten owoc to jeden z najbardziej alkalicznych produktów spożywczych. Dzięki zasadotwórczej właściwości sok ten odkwasza organizm, przywracając równowagę kwasowo-zasadową.

Dodaje energii

Woda z sokiem z cytryny jest dużo lepsza, niż poranna kawa. Poza tym, że usuwa z organizmu osłabiające go toksyny, to dzięki swojemu zapachowi koi zszargane nerwy i relaksuje. Przyda się więc szczególnie w dniach przepełnionych stresem, który skutecznie złagodzi.

Pozwala przetrwać zimę

Okres zimowy jest trudną porą szczególnie dla tych, którzy są podatni na przeziębienia. Wszystkim, którzy co rok zmagają się z chorobami zaleca się, by zaczęli pić wodę z sokiem z cytryny. Ma ona silne działanie przeciwwirusowe, antybakteryjne i wspomagające układ odpornościowy, dzięki czemu żadna choroba nie będzie straszna.

Pomaga zrzucić wagę

dzbanekWoda z cytryną w walce z nadwagą? Jak najbardziej! Dzięki zawartemu w tym owocu błonnikowi pektynowemu przybiera galaretowatą konsystencję w przewodzie pokarmowym, osłaniając zarówno jego, jak i jelita. Taka warstwa zapobiega pozostawaniu jedzenia poza żołądkiem i postępowaniu procesów gnilnych. Poza tym spowalnia wchłanianie cukrów, co daje długotrwałe poczucie sytości i zmniejsza wydzielanie insuliny.

Wpływa na kondycję skóry

Ochronę przed trądzikiem i wypryskami daje właśnie woda z sokiem z cytryny. Zawiera on antyoksydanty wpływające na zmniejszenie niedoskonałości. Ponadto stwierdzono, że ma wpływ na spłycanie zmarszczek, a także rozjaśnianie blizn potrądzikowych i plam starczych.

Zdrowie w niskiej cenie

Jeden ze światowej sławy specjalistów w zakresie leczenia naturalnego, prof. Michał Tombak twierdzi, że woda z cytryną pomaga przy wielu schorzeniach. Należą do nich: kamienie żółciowe i nerkowe, anemia, osteoporoza, cukrzyca, nadciśnienie, choroby wątroby i problemy z żołądkiem. Dzięki właściwościom redukującym kwas moczowy wywołujący ból stawów i kolan, pomaga się go pozbyć.

Mimo, że powodów zachęcających do picia wody z cytryną w tym artykule wymieniono wiele, to nadal nie wszystkie korzyści płynące z regularnego praktykowania tej prozdrowotnej metody. Warto na własnej skórze przekonać się o wyjątkowych właściwościach wody z cytryną i włączyć ją do swojego jadłospisu.