Sposób na zastąpienie wody butelkowanej

Sposób na zastąpienie wody butelkowanej

Woda jest niezbędnym składnikiem do życia i funkcjonowania większości żyjących organizmów na Ziemi. Dzięki wodzie, organizm łatwiej trawi pokarmy oraz pozbywa się toksyn. Mówi się, że dla dobrego funkcjonowania organizmu, powinno się wypijać do 2 litrów wody dziennie. Jednak coraz częściej staje się przed dylematem po jaką wodę sięgnąć – butelkowaną czy z kranu.

Główną zaletą wody butelkowanej jest to, że można zabrać ją wszędzie. Jednak plastik w dużej mierze jest szkodliwy, nie tylko dla środowiska, ale również dla organizmu człowieka. Napoje (nie tylko woda) po bardzo krótkim czasie zaczynają wchłaniać szkodliwe związki chemiczne, z których produkowane są butelki. Dodatkowo, produkcja butelkowanej wody ma bardzo negatywny wpływ na środowisko, gdyż podczas jej wytwarzania czy też utylizacji ulatniają się szkodliwe dla środowiska gazy. Plastik jest jednym z najtrudniejszych do usunięcia odpadów, którego produkcja pochłania wielkie ilości energii, co też przekłada się na cenę wody. Co więcej, nie ma pewności jaką tak naprawdę wodą zostały wypełnione butelki. Podobno około 45% to i tak woda z kranu. Jedna 1,5 litrowa butelka wody kosztuje średnio 2,5 zł. Jeśli przyjmiemy, że człowiek będzie wypijać zalecane 2 litry, koszt dzienny za wodę w butelce będzie wynosić około 3,3 zł. Taka stawka sprawia, że w ciągu tygodnia będzie koszt ponoszony za wodę butelkowaną będzie wynosił około 23 zł, a w skali roku nawet do 1204,5 zł za samą wodę dla jednej osoby!

oszczędzanieWoda z kranu jeszcze nie jest do końca jest akceptowalna przez szerokie grono ludzi. Chociaż wiele zakładów wysyła wodę do domów w postaci zdatnej do picia, to i tak wiele do życzenia pozostawia stan rurociągów. Nigdy nie jest się pewnym czy rury, które doprowadzają wodę do mieszkań są na tyle czyste, aby móc pić ją bezpiecznie.

Złotym środkiem, a zarazem najlepszym rozwiązaniem tej sytuacji jest założenie w domu filtra uzdatniającego wodę. Doskonale oczyści wodę ze wszystkich zanieczyszczeń znajdujących się w rurach kanalizacyjnych. Dodatkowym atutem jest to, że woda zdatna do picia będzie dostępna w każdym kranie znajdującym się w domu. Dzięki temu, nie tylko woda będzie miała dobry wpływ na organizm, ale po kilku dniach jej stosowania, zauważyć będzie można poprawę w wyglądzie skóry oraz włosów. Co więcej, woda pozbawiona kamienia przedłuży żywotność urządzeniom takim jak pralka czy zmywarka. Woda przefiltrowana nie będzie zostawiać śladów kamienia na armaturze czy kabinach prysznicowych, co pozwoli cieszyć się znikomą ilością osadów.

Instalacja urządzenia uzdatniającego to warta uwagi inwestycja, które zwróci się w ciągu kilku lat.