System odwróconej osmozy – jak działa?

System odwróconej osmozy – jak działa?

Wszyscy wiemy, że woda jest nam niezbędna do prawidłowego funkcjonowania. W jaki sposób najlepiej ją oczyszczać, aby gotowa do picia dostarczała nam cennych minerałów? Dzisiaj pochylimy się nad zaletami korzystania z systemu odwróconej osmozy.

Czym jest odwrócona osmoza?

System odwróconej osmozy jest bardzo popularną metodą, którą wykorzystuje się w celu uzyskania wody pitnej. Płyn po przejściu wskazanego procesu cechuje się wręcz krystaliczną przejrzystością, dlatego właśnie wielu producentów wody butelkowanej decyduje się na wykorzystanie odwróconej osmozy, aby przygotować napój do dystrybucji. Co jednak dokładnie dzieje się z wodą, która ma być poddana tego typu oczyszczaniu? Przepływa ona pod ciśnieniem przez specjalną membranę usuwającą wszelkie zanieczyszczenia i szkodliwe związki chemiczne, jednocześnie zmiękczając naszą wodę. A gdzie poza wcześniej wspomnianymi produkcjami stosuje się odwróconą osmozę? Możemy wskazać tutaj między innymi wszelkiego rodzaju laboratoria czy przemysł chemicznych. Doceniana jest ona również w szpitalach, energetyce czy ciepłownictwie, a to za sprawą niezawodności tego typu systemów, a także faktu, że nie wymaga on dużych nakładów uwagi.

Właściwości oczyszczonej wody

Wokół wody, która przeszła przez proces odwróconej osmozy krąży wiele mitów. Wskazać możemy tutaj chociażby najpopularniejszy – pozbawiona jest ona wszelkich substancji odżywczych. Jest to najczystszy rodzaj wody, ponieważ podczas procesu filtrowania usuwa się zbędne składniki, między innymi wskażemy tutaj minerały nieorganiczne. Co ważne, nie wypłukuje ona również cennych elementów z organizmu człowieka, tak jak niektóre płyny, a jednocześnie w skuteczny sposób pomaga nam się pozbyć toksyn. Równie istotnym jest, że odczyn napoju oscyluje na poziomie ok 5-7 pH, więc nie zakwasza organizmu. Pamiętajmy, że nasze ciało samo jest w stanie utrzymać równowagę (tak zwaną homeostazę), dlatego bez obaw możemy spożywać tego typu wodę.

System odwróconej osmozy w naszym domu

Odwróconą osmozę może stosować każdy z nas w swoim domu. Wystarczy tylko zainstalować specjalistyczny system oferowany w naszym sklepie! Składają się na niego między innymi dwa wkłady węglowe, wcześniej wspomniana membrana, kranik, z którego nalejemy sobie już czysty napój czy też zbiorniczek. Nie możemy nie wspomnieć o zegarach informujących nas chociażby o konieczności wymiany wkładów filtrujących. Co ważne, poza co kilkumiesięczną wymianą tego właśnie elementu nie musimy robić nic innego, aby cieszyć się czystą i zdrową wodą. Zastanawiacie się, czy na pewno warto? Pamiętajmy, że chodzi tu przede wszystkim o nasze zdrowie! Redukujemy w ten sposób zanieczyszczenia, które mogą powodować chociażby wszelkiego rodzaju reakcje alergiczne czy problemy pokarmowe.

Z korzystanie z systemu odwróconej osmozy płynie bez wątpienia wiele korzyści, dlatego warto jest rozważyć jego instalację w naszym domu. Pamiętajmy, że woda reguluje pracę całego naszego organizmu, dlatego ważne, aby była wysokiej jakości!