Urządzenia zmiękczające wodę

Urządzenia zmiękczające wodę – czy warto stosować?

Ostatnio coraz częściej mówi się o urządzeniach zmiękczających wodę i korzyściach płynących z ich stosowania. Ale czy naprawdę warto w nie inwestować?

Urządzenia zmiękczające wodę – co to takiego?

Podstawową funkcją urządzeń zmiękczających wodę jest redukcja jej twardości, czyli niczego innego, jak kamienia gromadzącego się w niemal każdym miejscu mającym stały kontakt z wodą. Tego typu przyłącza stają się coraz bardziej popularne głównie ze względu na to, że dużo gospodarstw domowych posiada dostęp jedynie do cieczy o wyższej twardości, której stosowanie – jak się okazuje – nie jest najlepszym rozwiązaniem. Urządzenia zmiękczające wodę to systemy montowane w głównym ujęciu wody. Znajduje się w nich złoże jonowymienne, w którym dochodzi do wymiany jonów magnezu i wapnia na jony sodu. Urządzenie korzysta ponadto z chlorku sodu, dzięki któremu możliwa jest regeneracja złoża. 

Korzyści płynące ze stosowania zmiękczaczy wody

Na rynku jest dostępnych wiele urządzeń zmiękczających wodę, jednak szczególną uwagę warto zwrócić na jedne z nich. Mowa oczywiście o urządzeniach zmiękczających wodę eVOLUTION. Jakie korzyści płyną ze stosowania właśnie ich?

  • Oszczędność – szacuje się, że zmiękczacze wody eVOLUTION zużywają średnio 75% mniej materiałów eksploatacyjnych niż konkurencyjne urządzenia,
  • Bezpieczeństwo – urządzenia są skonstruowane tak, aby w przypadku awarii wysłały wiadomość tekstową powiadamiającą o zaistniałej sytuacji i informującą o działaniach zapobiegawczych, które należy podjąć, 
  • Efektywność – powierzchnia pierwszego kontaktu wody ze złożem jest zwiększona dzięki domieszce płukanego żwiru kwarcowego, a zastosowanie innowacyjnej głowicy sterującej gwarantuje optymalne ciśnienie wody, 
  • Trwałość – w procesie produkcji niezwykle innowacyjnych urządzeń zmiękczających wodę wykorzystuje się wysokiej jakości, bardzo trwałe materiały.

Jeśli jednak chodzi o korzyści wynikające stricte ze stosowania miękkiej wody, jest to przede wszystkim mniej wydatków i oszczędność czasu. Szacuje się, że dzięki systemom zmiękczającym gospodarstwo domowe odnotowuje do 20% mniej strat energii oraz do 60% mniej zużycia detergentów do mycia, sprzątania i prania. Ponadto, skóra domowników jest chroniona przed podrażnieniami, włosy stają się błyszczące i miękkie, a ubrania po praniu – intensywnie kolorowe i przyjemne w dotyku.

Miękka woda – to prostsze, niż myślisz!

Wydawać by się mogło, że zmiękczanie wody jest procesem niezwykle skomplikowanym, praco-, czaso- i kapitałochłonnym. Rzeczywistość jest jednak zgoła odmienna! System montuje się na głównym przyłączu wody zimnej, dzięki czemu wszystkie działania związane z montażem są szybkie i nieskomplikowane. Ponadto, zapewnia to dostęp do miękkiej wody w każdym pomieszczeniu w domu. Obsługa urządzeń zmiękczających wodę jest intuicyjna, a użytkownik jest zmuszony jedynie do minimalnej, bardzo ograniczonej ingerencji z systemem. Ogromną zaletą tego typu urządzeń jest również fakt, iż można sterować nimi zdalnie z dowolnego miejsca.

Jak widać, zalet takiego rozwiązania jest wiele i można je wymieniać w nieskończoność. Jeśli więc zależy Ci na oszczędności, bezpieczeństwie i komforcie, rozważ zakup wspomnianego urządzenia! Z pewnością będzie to inwestycja na lata, która wpłynie na komfort Twojego życia bardzo pozytywnie.