Woda na ból kręgosłupa

Woda na ból kręgosłupa

Czy budzisz się rano z bolącym kręgosłupem? Stosujesz różne maści i leki przeciwbólowe, ale nic Ci nie pomaga… Zastanawiasz się, jaka może być przyczyna Twoich dolegliwości i jak im zapobiec. Pewnie będziesz zdziwiony, gdy powiemy, że wszystkiemu może zaradzić… woda!
Woda w ciele człowieka

Woda to podstawowy składnik każdego ludzkiego organizmu – stanowi aż 80% całości! Trudno zatem wyobrazić sobie, że mogłoby jej zabraknąć. Warto przy tym zauważyć, że woda, która jest zgromadzona w rdzeniu kręgowym dźwiga aż 75% górnej części Twojego ciała. Odwodnienie może prowadzić do różnych dysfunkcji organizmu, w tym bólu pleców. Kręgosłup jest niczym instalacja wodna – do właściwego funkcjonowania potrzebuje tlenku wodoru. Kiedy poszczególne dyski są odwodnione, nie mogą prawidłowo funkcjonować, co prowadzi do bólu.

Ból pleców

Zwykle to schorzenie dotyka osób po pięćdziesiątym roku życia, które stopniowo tracą ilość wody w swoim organizmie. Może również dotyczyć ludzi młodszych, którzy prowadzą niezdrowy tryb życia lub mają nadmierny wysiłek fizyczny. Odwodnione dyski mogą ulegać zwyrodnieniu, a następnie uwypukleniu, wówczas dochodzi także do wypadnięcia dysku. To zupełnie tak jakby jeździć samochodem na oponach, w których brakuje powietrza. Po pewnym czasie zwyczajnie się zużyją lub pękną. Taka sytuacja może prowadzić nie tylko do nawracającego bólu pleców, ale też być przyczyną rwy kulszowej, a nawet – w przypadku zaniechania leczenia – niepełnosprawności.

Jak sobie pomóc?

ból plecówNajważniejsze jest to, aby nie bagatelizować objawów. Kiedy boli Cię kręgosłup to znaczy, że Twój organizm przekazuje Ci jakąś informację – dzieje się coś złego. Warto udać się do lekarza, który przepisze odpowiednie leki. To jednak nie wszystko! Podstawową kwestią jest uzupełnienie wody w organizmie. Warto, aby była ona przefiltrowana i uzdatniona, aby do wewnątrz dostały się jedynie pożądane substancje. Woda ma bowiem właściwości uzdrawiające i jest głównym czynnikiem, który wspomaga leczenie różnych dolegliwości i chorób zwyrodnieniowych, a także stanowi podstawę do ich zapobiegania. Warto mieć zatem przy łóżku szklankę z wodą, która może dać prawdziwe ukojenie przy nocnym bólu pleców.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że na bóle pleców nie wystarczy działać jedynie maściami i ciepłymi okładami – trzeba zacząć od środka. A co może okazać się lepszym lekarstwem niż życiodajna woda?