Woda z kranu – jak poprawić jej smak?

Woda z kranu – jak poprawić jej smak?

Przez wiele tysięcy lat uważano, że woda nie posiada żadnego smaku, a nasze odczucia są uwarunkowane indywidualnie. Mimo to wielu naukowców temu zaprzecza i potwierdza, że ma ona smak, a za jej odbiór odpowiadają receptory smaku kwaśnego. Ludzkie zmysły są bardzo czułe – potrafią odróżnić wodę z kranu od mineralizowanej czy źródlanej. Twoja woda kranowa ma nieprzyjemny, metaliczny posmak? Wystarczy niewiele, aby stała się ona czysta, smaczna i ekologicznie nabyta!

Co warto wiedzieć o wodzie z kranu?

Mimo, że woda z kranu jest zdatna do picia, często towarzyszy jest nieprzyjemny posmak. Nie jest to jednak nic złego – taka woda nie ma niekorzystnego wpływu na zdrowie, może jednak wywoływać uczucie dyskomfortu. Specyficzny, metalowy posmak jest efektem poddawania wody chlorowaniu, co jest niezbędnym elementem jej dezynfekcji. Woda z kranu zawiera także wiele metali ciężkich, które mogą mieć niekorzystny wpływ na nasze zdrowie. Wymieńmy kilka pierwiastków chemicznych, które mogą przyczyniać się do rozwoju ciężkich chorób, a które mogą znajdować się w wodzie z kranu:

  • ołów
  • rtęć
  • aluminium
  • nikiel
  • miedź

Aby uniknąć niepożądanych konsekwencji, które mogą płynąć z przyswojenia wymienionych pierwiastków, należy filtrować wodę. Korzyści, jakie można uzyskać:

  • pozbycie się szkodliwych pierwiastków
  • poprawa smaku wody z kranu
  • dodatkowe wzbogacenie wody w magnez
  • ekologiczne rozwiązanie, bez użycia plastiku

Jak poprawić smak wody z kranu?

woda-z-kranuNajprostszym rozwiązaniem jest użycie filtra węglowego – jest on powszechny, dobrze dostępny i doskonale sprawdza się podczas użytkowania. Dzięki niemu woda zyska przyjemny smak, bez obecności chloru. Podczas szukania idealnego filtra dla siebie warto także przyjrzeć się różnym filtrom odżelaziającym, które nie tylko usuwają metaliczny posmak, ale eliminują bakterie żelaziste, które znajdują się w naszej wodzie. Urządzeniami, które łączą oszczędność, efektywność i trwałość są filtry multifunkcyjne. Ich zadaniem jest usunięcie wszystkich niepożądanych pierwiastków, co łączy się z poprawą smaku wody z kranu, ale co równie ważne wykorzystują 20% mniej energii i wymagają 60% mniej detergentów do mycia!

Warto pamiętać, że niezależnie od specyfikacji produktu, każdy filtr do wody poprawia jej walory smakowe. Ich wielość na rynku powoduje, że każdy znajdzie coś dla siebie. Smaczna i czysta woda to także aromatyczna kawa czy herbata.