Wpływ wody na kondycję paznokci

Wpływ wody na kondycję paznokci

Nie od dziś mówi się o tym, że woda ma bardzo dobry wpływ na organizm i należy wypijać przynajmniej 1,5 l dziennie. Pomaga ona uporać się z nadwagą, rozpuszcza się w niej wiele witamin, a co najważniejsze dostarcza wielu minerałów. Niestety wiele osób nadal ma problem z wypijaniem dostatecznej jej ilości, a szkoda, bo woda jest niezwykle istotna – zwłaszcza dla kobiecego organizmu. Poznaj jej właściwości!

Woda przyjaciółką kobiet

Niewiele osób zdaje sobie sprawę jak istotne jest picie wody. Wypijanie 8 szklanek dziennie to absolutne minimum. Jeszcze więcej płynów należy przyjmować, jeżeli jest się aktywnym fizycznie – podczas treningu każda osoba musi uzupełniać wodę w organizmie. Powinny szczególnie pamiętać o niej także kobiety skarżące się na problemy ze skórą, włosami czy paznokciami, ponieważ regularne jej spożywanie ma korzystny wpływ na urodę. Woda pomaga usuwać toksyny z organizmu, a zatem pomaga zachować zdrową skórę oraz pozbyć się cellulitu. Niewiele kobiet wie, że woda odpowiada w dużej mierze również za syntezę kolagenu. Spożywając odpowiednie jej ilości zapobiega się zmarszczkom. Co więcej przyspiesza ona metabolizm, dzięki czemu wspomaga proces odchudzania. Kobiety często tracą ogromne sumy pieniędzy na drogie kremy, suplementy, witaminy czy spalacze tłuszczu, podczas gdy większość pożądanych korzyści może zastąpić im regularne uzupełnianie płynów.

Woda na piękne paznokcie

zdrowe paznokcieWiele kobiet skarży się na pogorszenie stanu swoich paznokci zwłaszcza w okresie przesilenia jesiennego. Nic dziwnego, że ich stan się pogarsza. Zazwyczaj organizm potrzebuje wtedy większej ilości witamin, jako że spada jego odporność. Jak więc temu zaradzić? Z pomocą może przyjść właśnie woda! Odpowiednie nawodnienie sprzyja polepszeniu kondycji paznokci, które jesienią mają skłonność do łamania i rozdwajania się. Częstą tego przyczyną okazuje się niedobór kluczowych minerałów. Woda o odpowiedniej ich zawartości powinna uporać się z problemem. Kluczowe jest dostarczenie za jej pomocą odpowiedniej ilości magnezu oraz wapnia, które często wypłukiwane są przez kawę, alkohol czy środki hormonalne. Regularne picie wody powinno pomóc w walce o piękne paznokcie, jednak należy pamiętać równocześnie o zbilansowanej diecie, która dostarczy niezbędnych składników odżywczych.

Woda ma fundamentalne znaczenie dla naszego wyglądu. Nie tylko wpływa na zdrowie, ale i na urodę. Warto więc regularnie ją spożywać oraz pamiętać przy tym o odpowiednim odżywianiu i pielęgnacji ciała.