Chcesz pozbyć się cellulitu? Pij wodę!

Chcesz pozbyć się cellulitu? Pij wodę!

Większość kobiet ją ma. Nastolatki, trzydziestolatki i kobiety dojrzałe, szczupłe oraz kształtne. Nie mają jej jedynie sportsmenki o idealnie wyrzeźbionych ciałach. Mowa o pomarańczowej skórce, czyli cellulicie. Nieposiadanie go jest prawdopodobnie jedną z niewielu rzeczy, których kobiety zazdroszczą mężczyznom.

Co to jest?

Cellulit, choć kojarzy się głównie z grudkami w okolicach ud i pośladków, dzieli się na trzy rodzaje – obrzękowy, wodny i tłuszczowy. Ten pierwszy powstaje na skutek problemów z krążeniem i przepływem limfy – może zająć całe nogi i objawia się opuchlizną. Drugi rodzaj – wodny, czyli ten którego osoby szczupłe mogą spodziewać się najczęściej – tworzy się w efekcie zaburzonej gospodarki wodnej organizmu. Ostatnia kategoria to cellulit tłuszczowy, który wiąże się z nadmiernym odkładaniem tłuszczu. Grudki są skutkiem rozciągania skóry wraz z osłabianiem jej wewnętrznych warstw, które wypełniają komórki tłuszczowe. W zależności od tego, jakiego typu masz cellulit, inną strategię walki musisz obrać zwracając uwagę na to, że w każdym przypadku należy pamiętać o nawadnianiu organizmu.

Mniej soli, więcej wody

sólJeżeli zaobserwowałaś u siebie cellulit wodny, koniecznie przeanalizuj swoją dietę, zwłaszcza pod kątem soli. Chlorek sodu wpływa na zatrzymywanie wody w organizmie i zazwyczaj jest to prawidłowe działanie. Jeżeli jednak w twoich posiłkach jest tego związku zbyt dużo, powinnaś zwiększyć dzienne spożycie wody, która pomoże Ci wyeliminować  niepotrzebną sól. Tworzenie się cellulitu wodnego to reakcja obronna organizmu na niewystarczającą ilość spożywanych płynów. W skrócie – pij dużo wody, a pozbędziesz się jej nadmiaru. Nie zapomnij także ograniczyć słonych przekąsek.

Woda dla metabolizmu

Aby pozbyć się cellulitu tłuszczowego musisz zmienić większość swoich nawyków – zarówno żywieniowych, jak i aktywnościowych. Aby zmniejszyć odkładanie komórek tłuszczowych w skórze ud i pośladków, ogranicz kaloryczność swoich posiłków. Słodkie napoje i alkohol zamień na czystą, przefiltrowaną wodę – picie wystarczającej ilości może poprawić ukrwienie i metabolizm, a to pomoże Ci szybciej pozbyć się cellulitu. Jeżeli usprawnisz procesy metaboliczne, pomożesz swojemu organizmowi pozbyć się pomarańczowej skórki lub przynajmniej zmniejszyć jej widoczność, a Twoje ciało dzięki dobremu nawilżeniu będzie jędrne i gładsze.

W środku i od zewnątrz

nogiRównież w walce z cellulitem obrzękowym woda jest Twoim sprzymierzeńcem. Jednak nie tylko od wewnątrz, a również z zewnątrz, ponieważ na tego typu opuchlizny zaleca się masaże – zwłaszcza te z użyciem wody. Hydromasaże, kąpiele wirowe i bicze wodne zdecydowanie poprawiają ukrwienie skóry, wpływają na spalanie tkanki tłuszczowej, redukując przy tym skórkę pomarańczową i ujędrniając Twoje ciało. Rozwinięta technologia pozwala na wykonywanie takich zabiegów nie tylko w sanatoriach czy na basenach, ale również w domowym zaciszu. Wanny czy kabiny z hydromasażem cieszą się coraz większą popularnością. Jeśli wykorzystasz do tego przefiltrowaną wodę, o czym pisaliśmy w poprzednim artykule, nie tylko polepszysz swój komfort w trakcie kąpieli, ale również poprawisz działanie dodanego kosmetyku pielęgnacyjnego. Pamiętaj jednak, by działać również od wewnątrz spożywając dużą ilość wody – pobudza ona krążenie, a to wpływa na zmniejszanie się obrzęków i zastojów limfatycznych w tkankach.

Woda jest najbardziej naturalnym płynem na naszej planecie – to nie przypadek, że właśnie ona jest Twojemu organizmowi tak bardzo potrzebna. Pij więc dużo czystej wody, a poprawisz nie tylko swoje samopoczucie, ale także wygląd.